Viikko 40 (Sr4).              

Ma 28.9. klo 18.          Yht.krist. Israel-ilta

Ti 29.9. klo 12Yhteinen pöytä -ruokailu

             klo 18Sanaa ja rukousta

Ke 30.9. klo 11.           Päivärukous

To 1.10. klo 18Rukoillaan herätystä!

              klo 18RR-Kerho (tarkista kotisivuilta)

Pe 2.10. klo 18Life-ilta

Su 4.10. klo 11EhtoollisjuhlaMika Rantanen

(m4, k4), pk

 

Viikko 41 (Sr1, Jukka Hiltunen

Ti 6.10. klo 18                    Sanaa ja rukousta

Ke 7.10. klo 11                   Päivärukous

To 8.10. klo 13                   Päiväseurat, Ritva ja Elmo Tiilikainen

              klo 18                   Rukoillaan herätystä!

              klo 18                   RR-Kerho (tarkista kotisivuilta)

Pe 9.10. klo 18                   Life-ilta

Su 11.10. klo 11                  Sunnuntaijuhla, Risto Ropo, musiikissa Sari Salminen, pyhäkoulu

Kahvitus, jonka tuotto menee Iso Kirjan elokeräykseen.

(m5, k1)  pk

 

Viikko 42 (Sr2, Jyri Koskinen)      

Ma 12.10. klo 18                Yhteiskristillinen Israel-ilta, Pertti Lehmuskoski

Ti 13.10. klo 12                  Yhteinen pöytä -ruokailu

                klo 18                 Sanaa ja rukousta

Ke 14.10. klo 11                 Päivärukous

To 15.10. klo 18                 Rukoillaan herätystä!

                klo 18                 RR-Kerho (tarkista kotisivuilta)

Pe 16.10. klo 18                 Life-ilta

Su 18.10. klo 11                 Sunnuntaijuhla, Suvi ja Tuomas Pukarinen julistavat ja musisoivat, pyhäkoulu

(m1, k2), pk

 

Viikko 43 (Sr3, Heikki Heinonen)

Ti 20.10. klo 18                  Sanaa ja rukousta

Ke 21.10. klo 11                 Päivärukous

To 22.10. klo 13                 Päiväseurat, Martti Kuikka

              klo 18                  Rukoilemme herätystä

               klo 18                 RR-Kerho (tarkista kotisivuilta)

Pe 23.10. klo 18                 Life-ilta

              klo 18                 Työikäisten naisten raamattupiiri kokoontuminen Atanväylä 5 d 16. (Lisätidot Sanna

                                        p. 050 300 5258) 

Su 25.10. klo 11                 Sunnuntaijuhla, Pertti Lehmuskoski, Heikki Heinonen, Musiikissa Samuli Leivo, pyhäkoulu

(m2, k3)  pk

 

Viikko 44 (Sr4, Jaakko Korhonen)

Ma 26.10. klo 18                Yht.krist. Israel-ilta Seurahuoneella; Kyllikki Koskela

Ti 27.10. klo 12                  Yhteinen pöytä -ruokailu

                klo 18                 Sanaa ja rukousta

Ke 28.10.      klo 11            Päivärukous

klo 18            Raamattu tutuksi-opetusilta, Jorma Turtio

                                            Opetus seurattavissa vain netissä youtube kanavallamme.

To 29.10. klo 18                 Rukoillaan herätystä!

                klo 18                 RR-Kerho (tarkista kotisivuilta)

Pe 30.10. klo 18                 Life-ilta

Su 1.11. klo 11                    Ehtoollisjuhla, Mika Rantanen, pyhäkoulu

(m3, k4), pk

 

 

 

 

____________________________________

 

Sr = Siivousryhmä, m = Miksaaja, k = Kolehtiryhmä, pk= pyhäkoulu