Su 6.10. klo 11 Ehtoollisjuhla, Pertti Lehmuskoski, pyhäkoulu  (m5, k4)

 

Viikko 41 (Sr1)

Ma 7.10 klo 18      RR-Kerho (tarkista aika netistä)

Ti 8.10. klo 18       Sanaa ja rukousta

Ke 9.10. klo 11      Päivärukous

To 10.10. klo 13    Päiväseurat, Matti Kuosmanen

To 10.10. klo 18    Rukoillaan herätystä!

Pe 11.10 klo 18     Life-ilta

Su 13.10. klo 15   Musiikkijuhla, Tapani Annala ja ystävät, pyhäkoulu, kahvit  (m6, k1)

 

Viikko 42 (Sr2)      Jyri Koskinen

Ma 14.10. klo 18   RR-Kerho (tarkista aika netistä)

Ma 14.10. klo 18   Yht.kr. Israel-ilta, Ritva Tiilikainen

Ti 15.10. klo 12     Yhteinen pöytä -työttömien ruokailu

Ti 15.10. klo 18     Sanaa ja rukousta

Ke 16.10. klo 11    Päivärukous

To 17.10. klo 18    Rukoillaan herätystä!

Su 20.10. klo 11    Sunnuntaijuhla, Mika Rantanen, pyhäkoulu  (m1 k2)

 

Viikko 43 (Sr3)

Ma 21.10. klo 18   RR-Kerho (tarkista aika netistä)

Ti 22.10. klo 18     Sanaa ja rukousta

Ke 23.10. klo 11    Päivärukous

Ke 23.10. klo 18    Raamattu tutuksi -opetusilta, Eero Nevalainen

To 24.10. klo 13    Päiväseurat, Jorma Turtio

To 24.10. klo 18    Rukoillaan herätystä!

Pe 25.10. klo 16.30-18.00 Nice Café

Pe 25.10. klo 18    Life-ilta

Su 27.10. klo 11    Sunnuntaijuhla, Arto Pöllänen, Martti ja Kari Kuikka & ryhmä, pyhäkoulu  (m2, k3)         

Su 27.10. klo 15    Pirkanmaan helluntaiseurakuntien yhteinen lähetysiltapäivä (kaikki tervetuloa!)

 

Viikko 44 (Sr4)      Jaakko Korhonen

Ma 28.10. klo 18   RR-Kerho (tarkista aika netistä)

Ma 28.10  klo 18   Yht.kr. Israel-ilta seurahuon., Heidi Tohmola

Ti 29.10. klo 12     Yhteinen pöytä -työttömien ruokailu

Ti 29.10. klo 18     Sanaa ja rukousta

Ke 30.10. klo 11    Päivärukous

To 31.10. klo 18    Rukoillaan herätystä!

Pe 1.11. klo 18      Life-ilta

Su 3.11. klo 11      Ehtoollisjuhla, Pertti Lehmuskoski, pyhäkoulu  (m3, k4)

                                                                                      

 

__________________________________

 

Sr = Siivousryhmä, m = Miksaaja, k = Kolehtiryhmä